Koci świat w Bibliotece

Światowy Dzień Kota to wyjątkowy moment na uściśnięcie łapy naszym podopiecznym. Przypada on każdego roku 17 lutego.

Na wspólne świętowanie z tej okazji, swoich najmłodszych czytelników- dzieci z klasy „0” zaprosiła Biblioteka Publiczna w Łososinie Dolnej. Zorganizowane spotkanie miało nie tylko formę zabawową, ale też edukacyjną, mającą na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu, uwrażliwienie na los tych zwierząt i rozbudzenie potrzeby niesienia pomocy.

Młodzi uczestnicy wysłuchali różnych ciekawostek dotyczących kotów m. in. zapoznali się z historią udomowienia kota, poznali przysłowia związane z kotami, ich nawyki żywieniowe i zachowania. Dzieci miały też okazję zapoznać się z „kocią literaturą”, poczynając od wierszyków, bajek, opowiadań, po literaturą popularną. Niektóre z tych książek zostały po spotkaniu wypożyczone.

Wesołym akcentem zajęć była zabawa w „Łakome kotki”, konkurs „Z jakiej bajki uciekłem” oraz malowanie kocich pyszczków.

Za udział w kocich zajęciach każde dziecko otrzymało dyplom.