Baśniowy ambaras

9 maja, z okazji Tygodnia Bibliotek odbyło się przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras” przygotowane przez Bibliotekę Publiczną w Łososinie Dolnej wraz z Klubem Seniora.

Inscenizację tekstu Doroty Dankowskiej obejrzały dzieci przedszkolne oraz z klas I – III Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej.
Przedstawienie zachęcało uczniów do czytania książek, które rozwija wyobraźnię i pozwala na oderwanie się od komputerów i telefonów.
W przedstawieniu zagrało wiele znanych postaci z bajek – był Jaś i Małgosia, Baba Jaga, królowa, wróżka Fantazja, krasnoludki, bajka i woźny. Opowiadali oni o prawdziwym ambarasie w bajkach. Okazało się bowiem, że we wszystkich bajkach zagościł wielki chaos. Baba Jaga zamieniła chatkę z piernika na pensjonat i stała się bizneswoman. Krasnale zamieszkały w bloku, każdy w oddzielnym mieszkaniu – całe dnie oglądają telewizję i nie robią nic pożytecznego. Jaś i Małgosia rozpaczają nad stratą chatki z piernika. Prawdziwy ambaras. Na szczęście nad wszystkim czuwała Bajka.Przywołała Wróżkę Fantazję, która uratowała całą sytuację i bajki przywróciła! Dzieci muszą jednak spełnić jeden warunek, muszą regularnie czytać książki!

Dziękujemy za miły odbiór i gromkie brawa – które są najlepszą nagrodą dla aktorów za włożony trud w realizację tego przedstawienia.