„Kobieta w roli głównej”

Książkowe inspiracje na dzień kobiet..

W tym roku w ramach książkowych inspiracji wybrałam kilka tytułów, których bohaterki warte są zapamiętania, warte są Waszej uwagi, warte są tego, byście poznali ich opowieści.

„Gorzko, gorzko” Joanna Bator. Wyjątkową opowieścią o czterech pokoleniach kobiet, które połączyła wspólna tajemnica i trauma. To wspaniała proza, która zachwyca snującą się niesamowitością niczym w „Stu latach samotności” Marqueza. I pewną jednością, spójnością, która łączy kolejne generacje kobiet.

„Akuszerki” Sabina Jakubowska. „Akuszerki” to monumentalna powieść o kobietach, ich sile i mądrości. Ta książka to jedna wielka siła wzruszeń, niezależnych kobiet, które są tak bardzo ludzkie, że niemalże namacalne.

„Gorzej urodzona” Mirosława Kareta. Opowieść o wiejskiej dziewczynie, która została służącą do wszystkiego. Gdy pochodzenie wydaje się przesądzać o dalszym losie, siła charakteru może zmienić wiele.

„Opowieść podręcznej”, Margaret Atwood. Atwood opisuje, jak mogłyby wyglądać zniewolenie milionów kobiet i masowe egzekucje tych, którzy mają odmienne zdanie. Nakłania do tego, aby „na bieżąco” walczyć o swoje prawa i reagować „profilaktycznie” na nawet najdrobniejszy przejaw niesprawiedliwości.

„Siła kobiet” Barbara Wysoczańska. Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem z tym samym mężczyzną.

W bibliotece mamy mnóstwo różnorodnych ważnych i pięknych kobiecych historii.

Z okazji Dnia Kobiet zorganizowano okolicznościową wystawkę książek.

Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet! Radości i uśmiechu oraz wielu, niezapomnianych chwil w towarzystwie książek.