Mała Książka Wielki Człowiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Tęgoborzy oraz w Łososinie Dolnej zaprasza dzieci z roczników 2016-2019 po odbiór bezpłatnej wyprawki czytelniczej w ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek!

Po raz kolejny biblioteki w całej Polsce otrzymały od Instytutu Książki pakiety startowe „Mała książka – wielki człowiek”. To wielka, akcja o ogólnopolskim zasięgu, promująca czytelnictwo już od najmłodszych lat . W 2022/23 w skład pakietu dla przedszkolaków i najmłodszych czytelników wchodzi książka „Krasnal w krzywej czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka, zilustrowana przez Aleksandrę Krzanowską, krasnalowa zakładka, imienna karta małego czytelnika oraz publikacja dla rodziców „Książką połączeni czyli Mały Czytelnik w bibliotece”.

W tym roku dostępna jest również wyprawka czytelnicza w języku ukraińskim! Stworzona z myślą o najmłodszych gościach z Ukrainy, którym również chcemy pokazać jak wspaniałe jest czytanie, zachęcić do częstszego odwiedzania bibliotek.

Czytelnicze pakiety dostępne są w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tęgoborzy oraz Łososinie Dolnej.

Zapraszamy do Bibliotek!