Mała książka – wielki człowiek

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tęgoborzy dla dzieci klas” O” ze Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy dobiegł końca. Akcja miała zachęcić rodziców do codziennego czytania z dzieckiem.

Wszystkie dzieci klas „O” A i ,,O” B z wielkim zaangażowaniem odwiedzały bibliotekę i wypożyczały książeczki. Tym samym uzbierały 10 naklejek na swojej czytelniczej karcie. Kierownik Gminnej Biblioteki w Tęgoborzy , wręczyła wszystkim dzieciom Dyplomy Małego Czytelnika. Dużą atrakcją dla dzieci okazało się przedstawienie w teatrzyku kamishibai książki w formie ilustrowanych kart. Dzieci obejrzały i wysłuchały bajki pt.,,Złotowłosa i trzy misie” i ,,O zajączku, który nie chciał się dzielić” .

Dziękuję Paniom wychowawczyniom za duże zaangażowanie – Pani Ani i Pani Kasi , rodzicom , które tak chętnie motywowały dzieci do czytania.