Pierwsze spotkanie DKK dla dzieci – ŁOSOSINA DOLNA

W dniu 20 czerwca 2023 r., w Bibliotece Publicznej w Łososinie Dolnej odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.
W pierwszym spotkaniu wzięło udział 11 osób. Młodzi miłośnicy książek wymieniali refleksje i dyskutowali na temat książki A. Maleszki „Magiczne drzewo – Pojedynek”.

W „Pojedynku” głównym bohaterem nadal będzie Kuki. On zostanie wysłany przez mamę na obóz szachowy, żeby się podciągnął w logicznym myśleniu, to ma sprawić, że chłopiec w przyszłym roku szkolnym poprawi stopnie. Tyle, że chłopiec zaplanował wakacje gdzie indziej – razem z gadającym psem Budyniem, Blubkiem i Gabi.

Kuki wyczarowuje swego klona, by zastąpił go w nudnych zajęciach. Jednak klon zdobywa magiczną moc i zaczyna pojedynek z prawdziwym Kukim. Tworzy gigantycznego robota, żywe labirynty i zmienia ludzi w dziwne stworzenia. Na niesamowitej wyspie Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć niebezpieczną walkę. Czekają na nich olbrzymie roboty, tajemnicze szachy, groźny łapacz i pies mówiący ludzkim głosem.
Do przeczytania i omówienia za dwa miesiące wybraliśmy książkę „Atramentowe serce” Cornelii Funke.