Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek

Gminna Biblioteka Publiczna w Tęgoborzy 27 września 2018 roku gościła pisarkę dla dzieci Joannę Krzyżanek, która w swoim dorobku literackim ma już kilkadziesiąt książek dla dzieci. Oprócz pisania na co dzień Pani Joanna prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne.

Na spotkanie autorskie zaproszono dzieci kl I SP ze Żbikowi wraz wychowawczynią Panią Ireną Pławiak oraz dzieci kl II SP w Tęgoborzy z Panią Ewą Tekiela.

Autorka z niezwykłą umiejętnością nawiązała kontakt z dziećmi. Barwne opowieści o swoich książkach wzbogacone prezentacją multimedialną połączyła z nauką i zabawami ruchowymi. Pokrótce omówiła swoje dotychczasowe napisane książki. W sposób lekki i zabawny opowiadała o książeczkach pachnących truskawką, cytryną i czekoladą. Dużo emocji wzbudziły warsztaty plastyczne, które poprowadziła pisarka.

Na zakończenie można było kupić książki z autografem i zrobić wspólne zdjęcie z pisarką.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu projektu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI – PODRÓŻE LITERACKIE.