19 września Biblioteka Publiczna w Łososinie Dolnej gościła Annę Czerwińską-Rydel pisarkę, pedagog, autorkę radiowych audycji. Pomy­słod­awcz­ynię­ i twórczynię serii biograficznych dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach.

Na spotkanie pisarka przyjechała ze swoim psim pupilem Muzą. Obecność psa była nieprzypadkowa, gdyż pisarka opowiadała o psach: Lancecie Marii Skłodowskiej-Curie i jamniku Wykop Henryka Sienkiewicza.

Uczestniczący w spotkaniu uczniowie kl.VI Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej wysłuchali także fragmentów odczytanych przez Panią Annę o M. Skłodowskiej-Curie z książki zatytułowanej „W poszukiwaniu światła”. Autorka opowiadała dzieciom o sobie, swoich książkach, ludziach, których opisuje, czasach w których żyli.

Aktywne uczestnictwo dzieci w spotkaniu nagradzane było zakładką lub długopisem.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję kupić książki, dostać autograf i zrobić wspólne zdjęcie z pisarką i psem.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu projektu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI- PODRÓŻE LITERACKIE.