„Ciocia Jadzia” w bibliotece – spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

28 września 2022 roku w Bibliotece Publicznej w Łososinie Dolnej gościła pani Eliza Piotrowska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych.

Na spotkanie autorskie zostały zaproszone dzieci z klasy II a i b Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej. Pani Eliza opowiedziała dzieciom jaką drogę musiała pokonać aby do nas dotrzeć, gdyż przyjechała z Brazylii. Przybyła do nas ze swoją pomocnicą szmacianą laką Ciocią Jadzią. Dzieci dowiedziały się mnóstwa interesujących informacji o cioci Jadzi, czyli głównej bohaterce książek pani Elizy oraz innych bohaterów towarzyszących na co dzień cioci Jadzi. Opowiedziała także o spotkaniu na swojej drodze wybitnej polskiej poetki Danuty Wawiłow, która pomogła jej rozwinąć talent i miłość do pisania. Dzieci zadawały wiele pytań, na które pisarka chętnie w zabawny sposób odpowiadała.

Podczas spotkania można było kupić książki i zdobyć autograf z czego wielu uczestników skorzystało.

Spotkanie z tą niezwykłą pisarką z pewnością zachęci dzieci do sięgnięcia po jej książki, które są dostępne w bibliotece.

Organizatorem wydarzenia była Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu: Książkowe Degustacje Biblioteki Atrakcje. Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.